fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Наутро ниска облачност, преку денот променливо облачно со сончеви периоди

Утринските температури од -3 до 4, а дневните од 8 до 14 степени.

Наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе има услови за локален слаб дожд.
Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот променливо облачно.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 28.12.2022. рад мин. макс. Ckonje 0 9 тетово 0 8 маврово 2 8 охрид 4 11 битола 1 10 прилеп 2 10 паланка 0 10 CB. николе 0 9 штип 0 10 берово 3 10 д.капија 1 10 струмица 1 12 евгелија 4 14 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица бигола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Продолжува периодот на стабилно време со релативно високи температури. По одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, и во следните денови ќе има појава на магла или ниска облачност, па во овие места дневната температура ќе биде пониска.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (29.12) петок (30.12) време сабота (31.12) недепа (01.01) Bemep понеделник (02.01) променлив 0 до 6 мин.тем. (PC) мак.тем. (C) 3 до 5 променлив 8 до 4 дω 4 до 14 5 до 3 9 до 16 до 9 до 17 10 до 17“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close