fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Наутро студено, а преку денот сончево и топло

До понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури.

 

Во сабота наутро студено, а преку денот сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 25.09.2021 град тмин. гмакс. Ckonje 5 29 тетово 5 28 маврово 4 22 охрид 6 26 битола 5 28 прилеп 7 27 кр.паланка 6 25 св. николе 4 28 штип 7 29 берово 2 25 дкапија 8 31 струмица 7 30 евгелија 11 32 тетово св. николе маврово берово штип д. д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури. Од вторник и во следните два дена времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (26.09) понеделник (27.09) време вторник (28.09) среда (29.09) Bemep четврток (30.09) променлив променлив мин.тем. °C) мак.тем. (C) до 13 6 до 15 26 до 33 8 до 15 27 до. 34 10 до 15 17 до 25 до 16 17 до 24 18 дQ“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close