fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Некаде сонце, некаде магла, во одредени региони денес вистинска пролет

Темепратурите ќе имаат големи разлики. Утринските ќе се движат од - 7 до нула степени. Додека дневните температури ќе бидат од 4 степени во Скопје, до 13 степени во Гевгелија

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северозападен правец. По одделни котлини умерено облачно со појава на магла и ниска облачност.

Темепратурите ќе имаат големи разлики. Утринските ќе се движат од – 7 до нула степени. Додека дневните температури ќе бидат од 4 степени во Скопје, до 13 степени во Гевгелија

И во текот на утрешниот ден не очекува променливо облачно со сончеви периоди, по одделни котлини магливо или со ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Во Скопје умерено облачно со појава на магла и ниска облачност.

Темпеатурите и во недела околу нулата, а некаде и повторно под нула степени. додека дневните ќе бидат во пораст, па се оечкува да надминат 10 степени низ целата земја.

Еве какво време не очекува од понеделник:

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close