fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Николовски ќе ги додели договорите од јавниот повик за спроведување на Акцискиот план на Националната рурална мрежа за период 2023-2027

Денес во Скопје - Акцискиот план на Националната рурална мрежа за период 2023-2027 година.

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денес, четврток 23.11.2023 година, со почеток од 14:30 часот ќе ги додели договорите од јавниот повик за поднесување на предлог активности за спроведување на Акцискиот план на Националната рурална мрежа за период 2023-2027 година.

Настанот ќе се одржи во Public Room – конференциска сала.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close