fbpx
Вести

Николовски: Се исплаќаат субвенции на земјоделците

nikolovski

Продолжува исплатата на субвенциите, изјави министерот за земјоделство Љупчо Николовски. Тој додаде дека  последните испалти на субвенциите се за производителите на мед, а воедно и најави поголеми контроли во тој дел.


 

24вести

 

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close