fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Облачно со повремени врнежи од дожд

Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11 степени.

Облачно со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 20 л/м2) и проследени со ретки грмежи, особено во југозападните делови. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11 степени.
Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне до 8 степени.
04.03.2023 МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-2 Попова Шапка, Лазарополе, 0 Берово, Маврови Анови, Крушево, 2 Претор, 3 Крива Паланка, 4 Охрид, Прилеп, 5 Тетово, Битола, Струмица, Виница, 6 Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, Штип, Дојран, 7 Демир Капија, 9 Гевгелија.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во л/м2)
8 Попова Шапка, Крушево, 7 Прилеп, Тополчани, 6 Претор, Битола, Ѓуриште, Гевгелија, Охрид, 4 Пожаране, Демир Капија, Маврови Анови, 3 Лазарополе, Дојран, 2 Тетово, Крива Паланка, 1 Виница, Берово, Штип, Струмица.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА ВО 7 ЧАСОТ (во cm)
17 Попова Шапка, 3 Крушево.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close