fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Од жител на село Острец полицијата одзела полуавтоматско оружје и куршуми

Полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Б.Д(35) и Р.Д.(39), двајцата од с.Острец, битолско, постапувајќи по претходна пријава од В.Д.(41) од с.Бистрица, битолско, дека истиот ден тие со уште две лица му се заканувале со остри и дрвени предмети.

На 27.05.2024, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Б.Д(35) и Р.Д.(39), двајцата од с.Острец, битолско, постапувајќи по претходна пријава од В.Д.(41) од с.Бистрица, битолско, дека истиот ден тие со уште две лица му се заканувале со остри и дрвени предмети. Полициски службеници од СВР Битола, од Б.Д. одзеле  полуавтоматско оружје, куршуми и гасен пиштол. По целосно расчистувањи и документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close