fbpx
Вести

Одбележан Светскиот ден на храната

Под мотото „Блиску до природата, поблиску до традицијата“ Агенцијата за храна и ветеринарство го одбележа Светскиот ден на храната.

odbelezhan svetskiot den na hranata

 

Овој настан се реализира во соработка со хуманитарната организација Ангелчиња – ХОА која во соработка со градските власти го одржа осмиот хуманитарен интернационален хепенинг „Интерскопкејкс 2016“.

Се одржа натпревар во изработка и декорации на торти, мини саем на традиционална храна и натпревар во подготовка и декорирање на слатки.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close