fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиЕкологијаМакедонијаТоп вести

Општина Вевчани дел од листата на најдобрите сто приказни за зелени дестинации

Општина Вевчани соопшти дека со проектот за развој на одржлив туризам „Vevcani Green” е вклучена во натпреварот сто приказни за зелени дестинации Top 100 Good Practice Stories на Green Destinations.

Општина Вевчани соопшти дека со проектот за развој на одржлив туризам „Vevcani Green” е вклучена во натпреварот сто приказни за зелени дестинации Top 100 Good Practice Stories на Green Destinations.

Секоја година, натпреварот собира одржливи туристички приказни и добри практики од дестинации ширум светот за да бидат споделени како инспиративни примери, а дестинациите добиваат признание за решенијата што ги имплементирале како одговор на предизвиците и проблемите со кои се соочуваат. Со оглед на тоа што туристичкиот сектор се соочува со многу предизвици во изминатите години, треба да се слави издржливоста и напорната работа на овие дестинации да станат поодговорни.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close