fbpx
Вести

Откупени околу 90 отсто од произведениот тутун во земјава

tut

Откупени околу 90 отсто од произведениот тутун во земјава по просечна цена од 215 денари.

Тутунските здруженија сметаат дека зголемената  откупна цена  нема да резултира со зголемување на површините под тутун во земјава бидејки нема кој да го работи.

Производителите сметаат дека цените треба да бидат многу повисоки за да се зголеми  тутунопроизводството во државата.


 

24вести.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close