вестиХрана

Пепси за Божик ќе пушти во продажба напиток со вкус на солена карамела

Познатиот бренд за пијалоци Пепси за Божик во продажба ќе пушт ограничен број освежителен напиток со вкус на солена карамела.

Овој благо-солен напиток во моментот е достапен само во САД, а од Пепси велат дека ќе чини 2,24 евра.
Пијалокот има вкус на нормално Пепси додека го пиете, но има заостанат солен вкус откако ќе го испиете.

Напитокот во САД за кусо време стана најпопуларен, а мислењата за неговиот квалитет се поделени.

Од Пепси додаваат дека оваа верзија има значително помала количина шеќер во однос на нормалните верзии.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close