fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во недела, сончево со мала до умерена облачност, попладне дожд

Од недела и во деновите потоа ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „<кр.паланка Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 07.08.2022 град тмин. тмакс. CKonje 18 34 тетово 17 32 маврово 14 27 охрид 17 30 битола 16 33 прилеп 18 30 кр.паланка 16 30 CB. николе 18 33 штип 20 34 берово 12 30 дкапија 19 36 струмица 19 34 евгелија 21 37 св. николе маврово берово штип охрид прилеп д.капија струмица битола гевгелија YB-“

Времето во следните денови: Од недела и во деновите потоа ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (08.08) вторник (09.08) време среда (10.08) четврток (11.08) ветер петок (12.08) 11 21 мин.тем. (℃) мак.тем. (C) ув 12 до 21 променлив 29 до 37 12 до 22 променлив 29 до 38 10 до 20 8 28 до 37 11 ምምችY 21 8 27 до 36 7 28 до 36 7 7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close