Вести

Почна исплатата на субвенциите, 25 милиони евра за тутунарите

tutun

Во министерството за финансии денеска се испратени налозите за вкупно 25 милиони евра, пари со кои ќе бидат исплатени субвенциите за тутунот.

Како што соопшти министерот за земјоделство Љупчо Николовски, земјоделците денеска и утре ќе може да си ги подигнат парите од банките. Николовски не прецизираше дали буџетот за субвенции го наследил полн од претходната власт или пак парите за субвенции се црпат од други извори.


 

21тв

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close