fbpx
ВестиТоп вести

Почна третата фаза за пријавување за субвенции за продадено млеко

Започна третата фаза за пријавување на сточарите за добивање субвенции за продаденото млеко во периодот од мај до септември годинава. Од буџетот за оваа намена  обезбедени се 2,5 милиони евра.

 


 

sitel

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close