fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Попладне во западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините снег

Најладно во Битола -5 степени, -4 Скопје-Петровец, Прилеп, Тетово, Берово, Попова Шапка, Крушево, -3 Струмица, Дебар, -2 Демир Капија, Кавадарци, Охрид, Велес, Крива Паланка, Штип, Гевгелија, Маврови Анови, Претор, -1 Виница, 1 Дојран.

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До четврток времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во благ пораст, освен по котлините каде ќе има појава на магла или ниска облачност. Од четврток попладне се очекува влажен бран со повремени врнежи од дожд, на планините од снег.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (11.12) вторник (12.12) време среда (13.12) четврток (14.12) ветер петок (15.12) променлив 5 до 2 мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 2 6 до 12 до 7 до 13 до 6 7 дя 14 2до7 m до 16 6 до 12“

 

 

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close