вести

Повредено дете при пад од трактор

Вчераа околу 17,30 часот било пријавено дека во Битола на улицата „Мукос“ додека М.А. (57) од Битола, управувал трактор со приколка во која се превезувал и 10 годишен малолетник, детето паднало и се здобило со тешки телесни повреди.

Повреденото дете било пренесено во Клиничката болница во Битола.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close