fbpx
Агро бизнисВестиТоп вести

Премиерот Ковачевски и министерот Николовски денеска во Трстеник на закројување на лозје

На „Свети Трифун“ во Росоман

Денеска со почеток во 10:00 часот, премиерот Димитар Ковачевски ќе присуствува на закројување на лозје во винаријата Гоце Делчев во с.Трстеник во близина на Росоман. Премиерот Ковачевски ќе биде придружуван и од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски.

По настанот премиерот Ковачевски и министерот Николовски ќе дадат изјава за медиумите.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close