fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Претежно облачно, во источните делови со сончеви периоди

Од утре пад на дневните температури

Претежно облачно, во источните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен и југоисточен правец.
Во Скопје претежно облачно, во текот на ноќта со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка скопје времето утре 02.05.2023 рад тмин. тмакс. Ckonje 9 19 тетово 9 17 маврово 5 11 охрид 10 15 битола 9 16 прилеп 8 16 кр.паланка 6 19 CB николе 10 19 штип 10 20 берово 5 16 дкапија 10 20 струмица 9 20 евгелија 11 21 тетово св. николе маврово берово штип д. Kaпиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во среда и четврток ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, на места поинтензивен и проследен со грмежи. Дневната температура ќе се намали. Од петок се очекува посончево и потопло време, со услови за локален краткотраен дожд во попладневните часови.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (03.05) четврток (04.05) време време петок (05.05) сабота (06.05) BeTep недела (07.05) 6 до 11 мин.тем. (°C) мак.тем. (C) 40 11 13 до 17 до 9 14 до 19 3 до 17 до 23 5 до 11 19 до 25 17 до 22“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close