fbpx
Вести

Презентација на проектот „Мали нискотрошковни, еколошки прифатливи системи за наводнување“

voda

Промотивен настан за проектот „Мали нискотрошковни, еколошки прифатливи системи за наводнување“, ќе се одржи денеска во Министерството за земјоделство, водостопанство и шумарство.

Проектот е финансиран од Европската унија. На настанот ќе се обратат министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и претставникот на делегацијата на ЕУ, Вирве Вимпари.


 

сител

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close