fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Пријава на винарите од регионот за првиот саем за вино Отворен Балкан во Белград во септември

Пријавувањата се до 11 јули, а саемот на вино ќе се одржи од 1 до 4 септември во Белград под покровителство на иницијативата Отворен Балкан.

Стопанската комора на Србија (ПКС) ги покани производителите на вино и винариите од целиот регион да се пријават за учество на Првиот меѓународен саем за вино „Wine Vision by Open Balkan“, јави дописникот на МИА од Белград.

Пријавувањата се до 11 јули, а саемот на вино ќе се одржи од 1 до 4 септември во Белград под покровителство на иницијативата Отворен Балкан.

-Чест ни е и задоволство да ве поканиме на „Wine Vision by Open Balkan“, првиот меѓународен саем за вино организиран од партнерските земји-основачи на иницијативата Отворен Балкан – Србија, Северна Македонија и Албанија, кој ќе се одржи во Белград од 1. до 04.09.2022 година, се наведува во соопштението на ПКС.

Оваа манифестација е идеална можност за производителите на вино и винариите од целиот регион да се претстават пред најшироката публика и со тоа да обезбедат уште поголема видливост на пазарот. Исто така, ова е можност за сите изложувачи да се сретнат, да ги споделат своите искуства и да се поврзат со дистрибутери и претставници на комплементарни индустрии.

Како што се наведува во повикот на Стопанската комора на Србија, крајниот рок за пријавување на излагачите е 11 јули 2022 година, а за учество на Саемот можете да се пријавите со испраќање на формуларот за апликација на: ob-winefair@sajam.rs

Организатори се земјите-основачки партнери на иницијативата Отворен Балкан – Србија, Северна Македонија и Албанија.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close