fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Производителите се жалат на ниски откупни цени на раноградинарските култури

Производителите на лута пиперка од Банско се жалат дека трошоците за производство им биле неколкукратно зголемени, а цените пониски од лани.

Бербата на оранжериското производство во струмичко само што започна, а кај земјоделците веќе се јавија проблеми. Уште на самиот старт тие се соочиле со ниски откупни цени и отежнат пласман.

Производителите на лута пиперка од Банско се жалат дека трошоците за производство им биле неколкукратно зголемени, а цените пониски од лани.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close