fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Пролетта почнува во недела во 16 часот и 33 минути

Метеоролозите предвидуваат сончево и студено време со мала локална облачност

Пролетта почнува во недела на 20 март,  во 16 часот и 33 минути. Во истовреме на јужната земјина полутопка почнува есента.

За првиот пролетен ден што ќе трае 12 часа и 5 минути метеоролозите предвидуваат сончево и студено време со мала локална облачност. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од северен правец.

Пролетта ќе трае 92 дена, 17 часа и 54 минути, односно до 21 јуни 2022 година во 11 часот и 13 минути кога почнува летото.

Сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „кр.паланка паланка Ckonje времето утре 20.03.2022 рад тмин. тмакс. Ckonje 4 тетово 6 маврово -11 охрид 3 битола 4 прилеп -5 кр.паланка 8 св. николе 5 штип 4 берово 10 дкапија -5 струмица 4 евгелија тетово св. николе маврово 8 1 6 6 6 5 7 8 4 9 9 9 11 берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола евгелија“
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До вторник ќе се задржи сончево и студено време со мала до умерена облачност и умерен до засилен североисточен ветер. Во вторник на места ќе има зголемена облачност и услови за слаби врнежи од дожд, а на планините од снег. Од средината на седмицата ќе има позначителен пораст на температурата, особено на дневната.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (21.03) вторник (22.03) време среда (23.03) четврток (24.03) ветер петок (25.03) до мин.тем. (C) мак.тем. (°C) до 5 до 12 до 3 до 14 до 8 до 16 до 3 12 20 15 22“
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close