fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно по котлините магла

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С) 3 Маврови Анови, Лазарополе, 5 Крушево, 6 Дебар, 7 Скопје-Петровец, Тетово, Крива Паланка, Виница, 8 Скопје-Зајчев Рид, Штип, Битола, Прилеп, Охрид, Претор, Берово, 9 Велес, Струмица, Кавадарци, Демир Капија, 11 Гевгелија.

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
3 Маврови Анови, Лазарополе, 5 Крушево, 6 Дебар, 7 Скопје-Петровец, Тетово, Крива Паланка, Виница, 8 Скопје-Зајчев Рид, Штип, Битола, Прилеп, Охрид, Претор, Берово, 9 Велес, Струмица, Кавадарци, Демир Капија, 11 Гевгелија.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2)
14 Тетово, Пожаране, Попова Шапка, 9 Гевгелија, 8 Маврови Анови, 7 Крушево, 6 Охрид, 4 Лазарополе, Дебар, 3 Битола, 2 Скопје Зајчев Рид, Скопје Петровец, Кавадарци, 1 Прилеп, Претор, Штип, Демир Капија, Виница, Струмица, Велес, Берово, Дојран.
Променливо облачно, претпладне со услови за слаб локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Во Скопје променливо облачно со слаба магла и со слаб до умерен северен ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 23.11 2023. рад мин. тмакс. cKonje 7 11 тетово 5 10 маврово 3 8 охрид 7 12 битола 12 прилеп 11 кр.паланка 9 св. николе 11 штип 10 берово 9 дкапија 12 струмица 10 гевгелија 13 тетово св. николе 6 7 6 8 8 4 маврово берово штип 10 8 10 д”. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“
Можно е да е слика од нацрт и текст
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close