fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со сончеви периоди

Во четврток и петок ќе преовладува стабилно време, а нови врнежи се очекуваат за време на викендот.

Променливо облачно со сончеви периоди. Наместа, особено во источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално ќе има услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 22.05.2024 рад Тмин. Тмакс. опуе 17 27 Тетово 17 12 27 Маврово 22 Охрид Битола 14 Kp. Паланка 24 Ckonje 16 Прилеп Тетово 16 28 26 Кр.Паланка Св. Николе 14 25 CB. Николе Штип 17 Маврово 26 18 27 Берово Штип 11 17 24 Берово Д. .Капила Струмица Гевгелина ㅉ 29 Д. аиа Охрид 16 17 Прилеп 27 29 Струмица Битола Гевгелита“
Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со повремен пороен дожд и грмежи.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close