fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно со сончеви периоди

Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15 степени.

Променливо облачно со сончеви периоди. Во југозападните и јужните делови ќе има слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15 степени.
Во Скопје, променливо облачно со подолги сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.
07.03 2023г. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-4 Попова Шапка,-1 Берово, Лазарополе, 0 Скопје-Петровец, Тетово, Маврови Анови, Крушево, 1 Крива Паланка, 2 Скопје-Зајчев Рид, Охрид, Битола, Прилеп, 3 Струмица, 4 Штип, Куманово, Претор, 5 Демир Капија, Виница, Гевгелија, 7 Дојран.
Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎AeH cpeAa (08.03) 4eTBpToK (09.03) Bpeme neToK (10.03) ca6oTa (11.03) BeTep HeAeлa (12.03) mиH.Tem. °C) maK.Tem. (C) 5 0 جرቅආ 6 12 3 Ao 8 17 1 13 Ao 19 12 A0 18 3 Aይ 14 Ao 20 13 Ao 18‎“‎
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close