fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Проверете ги сметките – Денес почнува исплатата на пензиите

За пензии со висина 14.001-18.000 денари, исплатата да се изврши на 29.12.2022 година (четврток), и За пензии со висина над 18.001 денари, исплатата да се изврши на 30.12.2022 година (петок), соопшти Владата.

Почнува исплатата на пензиите и тоа по следниот редослед за пензии со висина до 11.000 денари, исплатата да се изврши на 27.12.2022 година (вторник); За пензии со висина 11.001-14.000 денари, исплатата да се изврши на 28.12.2022 година (среда);

– За пензии со висина 14.001-18.000 денари, исплатата да се изврши на 29.12.2022 година (четврток), и За пензии со висина над 18.001 денари, исплатата да се изврши на 30.12.2022 година (петок), соопшти Владата.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close