fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Ресенчанец тешко повреден при стартување на тракторот

Со задното тркало му била прегазена ногата. 

На 16.04.2024 во ОВР Ресен, од  ЈЗУ – Здравствен дом Ресен било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Ф.Т.(67) од Ресен. Според пријавеното, тој се здобил со повредите при стартување на тракторот, при што со задното тркало му била прегазена ногата.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close