вести

Рокот за аплицирање за субвенции е продолжен до 15-ти септември

subvencii

Ве известувам дека ги решивме проблемите со софтверот за аплицирање за финансиска поддршка во земјоделството за 2017 година.

Почитувани земјоделци, ве повикувам од денеска да конкурирате за субвенциите за годинешното земјоделско производство. Рокот за аплицирање е продолжен до 15-ти септември годинава, информираше министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски.


 

бриф.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close