fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Се укинува ДДВ од 5 отсто за леб, брашно тип 400, масло за јадење, јајца, шеќер, трајно млеко, свежо месо и ориз

Се укинува ДДВ од 5 отсто за основните прехранбени производи – леб, брашно тип 400, масло за јадење, јајца, шеќер, трајно млеко, свежо месо и ориз.

Се укинува ДДВ од 5 отсто за основните прехранбени производи – леб, брашно тип 400, масло за јадење, јајца, шеќер, трајно млеко, свежо месо и ориз. Граѓаните од ранливите категории ќе добијат ваучери за исхрана од 1000 денари во рок од три месеци кои ќе моат да ги користат околу 35 илјади граѓани. Исто така, се укинуваат царините за увоз на основни прехранбени производи, објави премиерот Димитар Ковачевски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close