fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Селото од каде потекнува вкусниот зачин без кој не ја бива ни една манџа

Кое село е на фотографијата?

Поради изобилството од бистра вода и плодна почва, во ова село успева и се одгледува црвениот пипер надалеку познат под името буковец токму поради името на ова село.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close