fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Слаби врнежи од снег утринава на Попова Шапка и на планинските премини Пресека и Ѓавато

Сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14 степени.
Во Скопје сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 12 степени.

 

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (13.03) вторник (14.03) време среда (15.03) четврток (16.03) Bemep петок (17.03) 6 до мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 1 11 до 16 по 5 променлив 14 до 18 до 4 10 до 15 до 2 7 до 14 11 до“

Слаби врнежи од снег утринава има на Попова Шапка, како и на планинските премини Пресека и Ѓавато, но без проблеми во одвивањето на сообраќајот. Сообраќајот на останатите државни патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close