fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени

Наместа ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови наместа ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со појава на град и силен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „кр.паланка Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 01.07.2022 рад мин. макс Ckonje 18 35 тетово 17 34 маврово 15 26 охрид 19 30 битола 17 32 прилеп 18 31 кр.паланка 16 32 св. николе 18 34 штип 20 35 берово 12 31 дкапија 21 38 струмица 19 36 евгелија 21 37 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија YB-8“

Следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага во атмосферата ќе се има чувство дека температурата на воздухот е повисока за 1 до 2 степена.
И покрај топлото време поради влијание на циклонска активност од исток, претежно во попладневните и вечерните часови наместа ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за краткотрајно невреме со појава на град и силен ветер.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (02.07) недела (03.07) време понеделник (04.07) вторник (05.07) BeTep среда (06.07) променлив 12 до 21 мин.тем. (C) мак.тем. °C) ув 12 по 22 32 до 38 13 до 22 променлив 31 до 37 12 до 22 8 30 до 37 14 до 23 9 32 д9 39 8 33 до 39 9 9“
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close