fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Сончево и многу топло, температурите ќе се искачат до 39 степени

УХМР за денеска најавува и локална облачност и изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи во попладневните часови

Сончево и многу топло – вакво време не очекува денеска во земјава. Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за денеска најавува и локална облачност и изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Минималните температури ќе се движат во интервал од 12 до 20 Целзиусови степени, а максималните ќе се искачат од 29 до 39 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎AeH cpeAa (23.08) 4eTBpToK (24.08) Bpeme neToK (25.08) ca6oTa (26.08) Bemep HeAeлa (27.08) npomeHлиB 12 Ao 2 npomeHлиB mиH.Tem. (C) maK.Tem. (°C) yB 12 ቅου Ao 23 npomeHлиB 32 Ao 40 13 ቅቅንب Ao 22 31 Ao 39 13 蜗 23 8 30 09 38 12 Ao 21 8 29 40 36 8 30 10 37 7 8‎“‎

Во Скопје се очекува сончево и многу топло време со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Температурите во главниот град ќе се движат во интервал од 20 до 37 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close