fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и посвежо со северен ветер

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните од четврток ќе бидат во пораст.

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10, а максималната од 14 до 22 степени.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со слаб до умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до пет степени, а максималната ќе достигне до 18 степени.Следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните од четврток ќе бидат во пораст.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close