fbpx
ВестиМакедонија

Сончево и потопло со мала облачност, температурата до 21 степен

Следува период на потопло време со температура до 29 степени

Времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информира Управата за хидрометеролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 1 до 10 степени, а дневната од 13 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и потопло. Утринската температура ќе достигне до 4 степени, а дневната до 20 степени.

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Следува период на потопло време, а значително затоплување се очекува од средината на следната седмица. Во почетокот на седмицата ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд.
Можно е да е слика од небо и текст кој вели „ден понеделник (26.04) вторник (27.04) време среда (28.04) четврток (29.04) Bemep петок (30.04) 1до8 1 до 8 мин.тем. (C) мак.тем. (°C) 5 до 11 17 до 24 до 11 17 дя 23 5 до 12 19 до 25 по 13 21 до 28 29“
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close