fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево и топло со температури до 38 степени

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 30 до 38 Целзиусови степени.

Под влијание на топла воздушна маса во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и многу топло. Дневната температура во најголем дел од земјава ќе надминува 35 степени. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 30 до 38 Целзиусови степени. УВ- индексот ќе биде 8, инормираат од УХМР.

Можно е да е слика од текст

Во Скопје ќе биде претежно сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурите ќе бидат од 19 степени наутро до 36 степени попладне. Утре се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close