fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со мала локална облачност

-3 Берово, Битола, -2 Маврови Анови, Претор, -1 Крушево, Охрид, Прилеп, Тетово, 0 Скопје-Петровец, Демир Капија, Струмица, Крива Паланка, 1 Штип, Гевгелија, Кавадарци, Велес, Куманово, Скопје-Зајчев Рид, 2 Виница.

Сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 22.02.2024 рад тмин. тмакс. Ckonje -2 16 тетово 1 15 маврово -3 10 охрид 1 12 битола 3 14 прилеп -1 13 Kp. паланка 3 12 св. николе 1 15 штип -1 15 берово 5 11 дкапија 2 16 струмица 2 16 евгелиа 0 17 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close