fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со променлива облачност и слаб до умерен ветер

Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе достигне до 14 степени.

Времето во земјава ќе биде сончево со променлива облачност поголема во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Утринската температура ќе се движи од 0 до 9, а максималната ќе достигне од 11 до 16 степени.

Во Скопје, наутро свежо, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе достигне до 14 степени.

До средината на работната недела ќе преовладува сончево време со малку облачност на југот, а потоа ќе има зголемена облачност со услови за локален дожд во јужните делови, а утринските температури постепено ќе се покачат.

 

 

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close