fbpx
ВестиВино

„ТИКВЕШ“ прогласена за „најкомпанија на годината“

Винарската визба „Тиквеш“ втора година по ред е добитник на европската награда „Најкомпанија на годината“, која по 34. пат ја доделува регионалната канцеларија за Југоисточна и Средна Европа на Европското здружение на менаџери и списанието „Еуроменаџер“. Истовремено, генералниот директор на „Тиквеш“, Игор Илиевски, е прогласен за „најменаџер на годината“.

 

 

„Наградата е резултат на вложената енергија, знаење и работа на целиот тим на ’Тиквеш’ во остварувањето на нашата мисија во глобални рамки да бидеме препознаени како вистински претставник и предводник на винската индустрија од целиот регион“, изјави Илиевски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close