fbpx
Агро бизнисВести

Тракторист од Горно Коњари се превртел и починал

Како што информира МВР, трактористот им подлегнал на повредите кусо време по несреќата која се случила вчера во атарот на селото, на место викано „Долг рид“.

И.С. (72) од скопското село Горно Коњари го загубил животот откако, управувајќи трактор, се превртел и паднал.

Како што информира МВР, трактористот им подлегнал на повредите кусо време по несреќата која се случила вчера во атарот на селото, на место викано „Долг рид“.

Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт. Извршен бил и увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close