fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Трипуновски-додека македонското квалитетно јаболко стои неоткупено се увезува јаболко од странство

Трипуновски беше во село Езерани, Ресен, во посета на овоштарот  Нане Ѓорѓиевски.

Заменик министерот Цветан Трипуновски беше во село Езерани, Ресен, во посета на овоштарот  Нане Ѓорѓиевски.
Нане е јаболкопроизводител кој изминативе години се соочува со тешки предизвици без никаква помош од државата. Тој е оставен сам на себе, да се снаоѓа сам, без никаква поддршка од државата, најголем проблем е пласманот и додека македонското квалитетно јаболко стои неоткупено се увезува јаболко од странство.
Потребни се промени што поскоро, промени кои ќе донесат подобри времиња за македонските земјоделци, промени кои ќе значат поголема грижа и заштита на земјоделците, сето ова ќе биде реалност со новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ бидејќи ние знаеме како да го вратиме македонското земјоделство на вистинските патеки!, објави Трипуновски.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close