fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Трипуновски: Нова реколта стара песна

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил обвини дека повторно Владата нема слух за тутунарите.

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил обвини дека повторно Владата нема слух за тутунарите.

-Нова реколта стара песна! КИЛО ТУТУН ДВЕ ПАШТЕТИ! Па дали некој од оваа влада во заминување мисли да го спречи колежот на тутунарите? Каде е Заменичето министер за Земјоделство, скапоплатените советници, инспекторатот да излезат на терен или им е премногу ладно надвор за да ги напуштат канцелариите? Сакате пак луѓе да ни умираат на откупи? Го достигнавте дното! Резил!!! Одговорност мора да има!!! Напиша Трипуновски на Фејсбук.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close