fbpx
ВестиВино

Турците заинтересирани за македонското вино

Во рамки на традиционалната манифестација „Духовден Праскобер“, која викендов се одржа во Росоман, во Тиквешкиот Регион турски бизнисмени дојдоа да посетат неколку винарници.

turcite zainteresirani za makedonskoto vino

 

Тие се заинтересирани за извоз на тиквешко вино во Турција и, во рамки на посетата, ги разгледуваа можностите за соработка.

Фикрет Чам, кој е поранешен градоначалник на Јеникен, општина збратимена со Росоман, ја предводеше делегацијата.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close