fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Студено утро, топло преку ден

Следува период на стабилно и релативно топло време. Во недела попладне и во понеделник облачноста ќе се зголеми, ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер и дневната температура ќе опадне за 5 до 7 степени. Од вторник повторно ќе биде во постепен пораст.

Утрото студено, преку денот сончево со слаб ветер од северен правец.

 

Во Скопје сончево со слаб ветер од северен правец.

 

Можно е да е слика од текст

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Следува период на стабилно и релативно топло време. Во недела попладне и во понеделник облачноста ќе се зголеми, ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер и дневната температура ќе опадне за 5 до 7 степени. Од вторник повторно ќе биде во постепен пораст.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (08.10) понеделник (09.10) време вторник (10.10) среда (11.10) Bemep четврток (12.10) мин.тем. (C) мак.тем. (°C) до 12 7 до 16 24 до 31 3 до 11 17 до 24 до 13 20 до 26 до 14 22 28 23“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close