fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност

Од петок ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 12.2021 рад мин. тмакс. Ckonje -6 7 тетово 3 6 маврово 4 4 охрид 2 битола -9 прилеп 5 кр.паланка 6 св. николе 5 штип 4 берово -9 д.капија 4 струмица -5 евгелија 3 тетово Ckonje св. николе маврово 8 8 9 8 8 9 9 10 9 13 берово штип ア д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Од петок ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close