fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаСоветиТоп вести

Васе Анакиев e нов директор на Државниот инспекторатот за земјоделство

Анакиев е дипломиран инженер агроном и магистер на економски науки, со работно искуство во Министерството за шумарство и водостопанство.

 

Васе Анакиев се именува за вршител на должноста директор на Државниот инспекторатот за земјоделство. Анакиев е дипломиран инженер агроном и магистер на економски науки, со работно искуство во Министерството за шумарство и водостопанство. Бил претседател на Комисијата за доделување на земјоделско земјиште.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close