fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во понеделникот тутунот достигна откупна цена од 194,2 денари за килограм, вели Шапуриќ

Како тече откупот на тутунот

Директорот на Државниот земјоделски инспекторат Зоран Шапуриќ информираше за Зелена берза дека во понеделникот просечната цена на килограм тутун достигна 194,2 денари, а се отупени 460 тони тутун.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close