fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Времето денес сончево и студено

Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18 степени.

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, поизразен во западните делови каде повремено ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18 степени.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Максималната температура ќе достигне 17 степени.
30.03.2023 МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-3 Битола, -2 Скопје-Петровец, Охрид, Струмица, Попова Шапка, -1 Берово, Дебар, Маврови Анови, Прилеп, Демир Капија, Гевгелија, 0 Скопје Зајчев Рид, Тетово, Претор, Крушево, Штип, 1 Крива Паланка, 2 Куманово, Дојран, 3 Виница.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close