fbpx
Вести

Земјоделците излегуваат на протест, се жалат и на притисоци

zemjodelstvo

Земјоделците од повеќе градови за денеска најавија протест пред подрачните единици на Министерството за земјоделство.

Тврдат дека го изгубиле трепението со ветувањата од власта за исплата на парите од субвенциите.

Од платежната агенција информираат дека се пуштени налозите за исплата, но од министерството за финансии засега нема одговор кога ќе почне исплатата, а министерот Кирил Миновски е на службен пат.


 

24 вести

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close