fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Наутро многу студено, преку ден сончево со умерена облачност

Минималните температури ќе се движат во интервал од  минус 12 до минус три, а максималните ќе достигнат од минус три до четири степени.

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималните температури ќе се движат во интервал од  минус 12 до минус три, а максималните ќе достигнат од минус три до четири степени.

 

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 07.02.2023 рад мин. макс. CKonje 6 2 тетово -7 1 маврово 15 -7 охрид 8 0 битола 9 1 прилеп 8 -2 кр.паланка 10 3 CB. николе 8 1 штип 7 2 берово 12 3 дкапија 6 2 струмица 7 1 евгелија 3 4 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja прилеп охрид струмица битола гевгелија“

 

Во Скопје ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Минималните температури ќе се спуштат до минус шест, а максималните ќе достигнат до два степени.

 

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (08.02) четврток (09.02) време петок (10.02) сабота (11.02) ветер недела недела (12.02) 13 мин.тем. (°C) мак.тем. (C) -13 до 12 5 до 10 до 2 до 8 до до 10 до 10“

 

Следува период на стабилно и студено време, особено наутро кога минималните температури на места ќе се спуштаат и под  минус 10 степени. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close